Blog

Finał konkursu SkillsPoland 2022

W dniach 23-25 listopada w Gdańsku w Amber Expo odbył się finał SkillsPoland. To jeden etapów do EuroSkills i WordSkills – największych międzynarodowych konkursów dla szkół branżowych, techników i studentów uczelni wyższych w kategorii Technologia mody. Konkurs daje uczestnikom możliwość sprawdzenia się w gronie najlepszych, wyłonionych w drodze preselekcji zawodników, w tym również uczestników z innych krajów. Konkurs jest też miejscem wymiany doświadczeń uczestników, nauczycieli, ekspertów branżowych i przedsiębiorców.

Organizatorem spotkania była Fundacja Rozwoju Systemów Edukacji (FRSE). Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody LEWIATAN był głównym partnerem kategorii Technologia Mody”, a koordynatorem prac z ramienia Związku była Wiceprezes Zarządu Milena Niebrzydowska.

Na podstawie przesłanych portfolio do udziału w konkursie SkillsPoland 2022 zakwalifikowało się siedem drużyn dwuosobowych.

Kandydaci zakwalifikowani do finałów SkillsPoland 2022:

  • Jakub Gnojewski i Paulina Kamrowska – Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku.
  • Małgorzata Kuban i Kamila Tkaczyk – Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie
  • Kamila Paczyński i Nikola Pająk – Zespół Szkół Odzieżowych im. K. Kieślowskiego w Gorzowie Wielkopolskim.
  • Natalia Idzior i Karolina Piórowska – Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
  • Filip Borzym i Maksymilian Młynarski – Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie.
  • Michał Motylewski i Agata Magiera – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach
  • Sylwia Barańska i Hanna Poliak – VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie

Zawodnicy zmagali się przez trzy dni. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie i uszycie sukienki koktajlowej. Kibicowaliśmy zawodnikom z wypiekami na twarzach.

Pierwsze miejsce, złoty medal i możliwość reprezentowania Polski w zawodach EuroSkills 2023 r.

zdobyli Filip Borzym i Maksymilian Młynarski z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyły Sylwia Barańska i Hanna Poliak z VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie.  Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyli Jakub Gnojewski i Paulina Kamrowska z Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku.

Nad konkursem czuwał Zespół ekspertów na czele z Ekspertką główną Agnieszką Mańką-Goncerz z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

W organizacji konkurencji nieocenione zaangażowanie i wsparcie okazali nam partnerzy: Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku, Wiking Polska / Bernina, Karko, Freudenberg, oraz Gütermann.

To święto branży, które mieliśmy okazję wspólnie celebrować. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w zawadach i wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego spotkania. Zapraszamy do kolejnej edycji, która odbędzie się w przyszłym roku.

Informacje o regulaminie, terminach i szczegółach dotyczących konkursu otrzymacie Państwo, pisząc na adres m.niebrzydowska@zppmlewiatan.pl.